Qigong Undervisning

Dage og steder
Gennem LOF

Kokkedal mandage

Mandage kl. 17.15-18.45
Egedalssalen, Holmegårdsvej 3, 2980 Kokkedal

Tilmeld dig her

————————————–

Hillerød tirsdage

Tirsdage kl 17- 18.30
Aftenskolernes Hus, Søndre Jernbanevej 4 E

Tilmeld dig her

———————————-

Helsingør onsdage

Qi Gong Onsdage kl. 10.00 – 11.30
Dance Studio, Stengade 51, 3000 Helsingør

Tilmeld dig her

———————————

Kokkedal onsdage

Qi Gong Onsdage kl. 17:00-18:30
Egedalssalen, Holmegårdsvej 3, 2980 Kokkedal

Tilmeld dig her

————————————–

Hillerød torsdage
Qi Gong kl. 9.30-11:00
Bevægelseslokale 1.sal, Søndre Jernbanevej 4 E, 3400 Hillerød

Tilmeld dig her

————————————–

Hørsholm fredage

Qi Gong Fredage kl. 12:30-14:00
Living Academy, Kongevejs Centret 8, 1.

Tilmeld dig her

————————————–

Hillerød hver anden søndag

Søndage i ulige uger – Qi Gong kl 9-10.30
Bevægelseslokale 1.sal Aftenskolernes Hus, Hillerød

Tilmeld dig her

————————————–

QIGONG WORKSHOPS

Hillerød søndag 25. august 2019

Qigong Introduktion kl 09:30-10:30
Aftenskolernes Hus, Bevægelseslokale stuen, Søndre Jernbanevej 4 E, 3400 Hillerød

Tilmeld dig her

————————————–

Helsingør Lørdag 5. oktober 2019
Daoyin Baojian Gong
kl 09:00-12:00
Gymnastiksal 1, Stengade 57, 2.sal, 3000 Helsingør

Tilmeld dig her

————————————–

Hillerød søndag 20. oktober 2019

Taijii stick/taijiibang kl 09:00-12:00

Bevægelseslokale stuen, Søndre Jernbanevej 4 E, 3400 Hillerød

Tilmeld dig her

————————————–

Hillerød Lørdag 16. november 2019

Qigong i teori og praksis kl 09:00-12:00

Bevægelseslokale stuen, Søndre Jernbanevej 4 E, 3400 Hillerød

Tilmeld dig her

————————————–

TAI CHI UNDERVISNING

Dage og steder
Gennem LOF

Tai chi hold – Yangstil

Helsingør Onsdage
Tai Chi Chuan trin 2
kl. 8.20 – 9.50

Dansesalen, Stengade 51, 3000 Helsingør

Tilmeld dig her

———————————

Espergærde Torsdage
Tai Chi Chuan trin 1
kl. 17.20 – 18.50

K-salen, Gymnasievej 2, Mørdrup, 3060 Espergærde

Tilmeld dig her

———————————

Hillerød Søndage
Tai Chi Chuan trin 1
kl. 10.30 – 12.00

Aftenskolernes Hus, Søndre Jernbanevej 4 E, 3400
Bevægelseslokale 1.sal

Tilmeld dig her

Kokkedal

Egedalssalen, Holmegårdsvej 3, 2980 Kokkedal

Helsingør

Stengade 51, 3000 Helsingør
Stengade 57, 3000 Helsingør

Humlebæk

Humlebæk Skole UD (Baunebjergvej), Baunebjergvej 401, 3050

Hørsholm

Living Academy, Salen, Kongevejs Centret 8, 1., 2970 Hørsholm

Hørsholm

Usserød Skole, lille drengegymnastiksal, Gl. Byvej 10, 2970 Hørsholm

Hillerød

Aftenskolernes Hus, Søndre Jernbanevej 4 E, 3400

Nivå

Nivå Centralskole, Niverødvej 38, 2990 Nivå